אוצר מילים באנגלית מותאם לעולם הילדים

אחד הדברים הכי חשובים בתהליך של לימוד שפה באופן כללי ואנגלית באופן ספציפי אצל ילדים הוא אוצר המילים. הרי המטרה שלנו היא לאפשר לילדים להכיר כמה שיותר מילים, לאט לאט, שלב אחר שלב תוך כדי ההתקדמות ברמה לספק להם את הכלים והמיומנויות בכדי שיוכלו מאותו אוצר מילים להרכיב משפטים בצורה נכונה. כדי שאוצר המילים של הילדים שלנו יהיו עשיר ומגוון, חשוב לשים לב לכמה כללים.

ראשית כל, בכדי שזה יקרה, מאוד חשוב שתהליך הלמידה של השפה יתבצע בחפיפה לעולם הילדים. מה זה אומר? פשוט מאוד… לדבר אליהם בשפה שלהם, בתחומי עניין שקשורים אליהם בין אם זה באוכל, בבעלי חיים, טבע, מוזיקה, קריאת ספרים שמותאמים לגיל הילדים, משחקי קופסא, קומיקס, קולנוע תיאטרון וכדומה…

הטמעת השפה בהתאם לתחומי העניין של הילדים תעזור ליצור הזדמנות מופלאה להעשרה ולמידה חוויתית תוך הקניית מיומנויות לפיתוח וחיזוק השפה.

בנוסף, אפשר לבחור תחום ספציפי שמעניין את הילד שלנו ולשלוח אותו לחוג באנגלית באותו תחום. זה יכול להיות רכיבה על סוסים, חוג בישול, חוג ציור, פעילות גופנית מכל סוג שהוא והשמיים הם הגבול. היתרון של זה הוא שהילד באמת יביע עניין בחוג ואז תוך כדי גם ילמד לדבר אנגלית, אל יש גם חיסרון שהוא הגבלה לתחום אחד ספציפי מה שיכול למנוע עושר של השפה.

דבר נוסף שחשוב לשים עליו דגש הוא להתאים את הרמה והיכולות של הילד ולא להעמיס עליו יותר מדי. אם אתם רואים שהילד אכן משתף פעולה, קולט מהר, מתקדם אז אפשר כמובן להמשיך הלאה ולאתגר אותו אבל תהיו קשובים ליכולות שלו ולצרכים שלו.