איך מסבירים לילדים את המשמעות של שפת האנגלית?

אנחנו כמבוגרים יודעים ומבינים עד כמה ידיעת השפה האנגלית תורמת ומקלה עלינו בחיי היום יום. אנו עושים שימוש בשפה במגוון של הקשרים בין אם זה במסגרת העבודה, בלימודים שלנו, בין אם זה עם חברים או משפחה שמגיעים אלינו מחו“ל או אנחנו באים לבקר אותם, בטיולים ועוד…אנחנו כהורים מבינים את החשיבות של לימוד השפה בגיל צעיר, אך השאלה היא איך מסבירים את זה לילדים שלנו… הרי הכל חשוב.. גם מתמטיקה, לשון, עברית וגיאוגרפיה ויחד עם זאת, לאנגלית יש משמעות קצת אחרת…

אחת הדרכים להסביר לילדים עד כמה השפה האנגלית וידיעתה חשובה היא פשוט דרך העולם שלהם. אפשר למשל לשקף לילדים שבעצם יש כל מיני אנשים ברחבי העולם ושרבים מהם מדברים אנגלית ועצם זה שהם ידעו אנגלית, הם יוכלו לדבר עם אנשים מכל העולם. בנוסף, ניתן לשקף לילדים דרך דברים שהם אוהבים לעשות. אם למשל הילד שלכם אוהב לשחק כדורגל, תוכלו להסביר לו שבדרך זו הוא יוכל לצפות במשחקים מכל העולם ולא רק כאלה שמתקיימים בארץ, עם הבת שלכם אוהבת כל כך בלט, תוכלו להסביר לה שכך היא תוכל ללמוד בעתיד בחו“ל ואולי להפוך לרקדנית בינלאומית אבל אלו הן רק דוגמאות, אפשר לקחת את זה לכל מיני מקומות. באופן כללי, חשיפה לאנגלית תאפשר לילדים להבין שיש שפות שונות, תרבויות שונות ושאפשר בקלות להביע את עצמנו בכל מיני דרכים.

למה לדבר אם אפשר בכלל לעשות?

ובכן, במקום לדבר כל כך הרבה, פשוט חשפו את הילדים לשפה בדרכים שונות אליהן הם יתחברו בין אם זה באמצעות חוג מוזיקה, חוג בישול באנגלית או אפילו הרשמה לקבוצה בה לומדים אנגלית.