אנגלית לילדים בגיל הרך

כידוע היום מומלץ להתחיל ללמד ילדים אנגלית, כבר מגיל צעיר מאוד… יש הורים שאפילו מתחילים את התהליך בגיל 3, רושמים את הילדים לגן עם שתי שפות ומשלבים את הילדים במסגרות נוספות אחר הצהריים במטרה לאפשר להם ללמוד את שתי השפות במקביל.

לילדים שלומדים אנגלית כבר מגיל צעיר יש מגוון של יתרונות על פני חבריהם בין אם זה בחיזוק הבטחון העצמי, שיפור יכולות החשיבה, לימוד קרוא וכתוב בשתי השפות ועוד…

אז איך אפשר לעשות את זה נכון ובהדרגה, איך כדאי להטמיע את השפה וכך להפוך אותה לחלק בלתי נפרד מחיינו?

חוגים לאנגלית לגיל הרך – יש המון חוגים המתאימים לילדים בגיל הרך. ניתן לרשום את הילדים למסגרת חינוכית אחר הצהריים בין אם זה חוג אנגלית ספציפי, חוג מוזיקה באנגלית, חוג התעמלות לפעוטות באנגלית, חוג שחיה באנגלית או כל חוג אחר שבעצם יחשוף את הילד בשלב כמה שיותר מוקדם לאוצר מילים המתאים לגיל שלו.
סרטונים קצרים באנגלית- היום יש המון סרטונים נחמדים ותכניות לילדים בטלווזיה או ביוטיוב שבאמצעותן ניתן להעביר לילדים את אוצר המילים הראשוני. שירים קצרים, סיפורים קצרים אותם נשמיע לילדים על בסיס יומי הם דרך נפלאה להעשיר את השפה.
אפליקציות – ניתן להוריד אפליקציה ללימוד אנגלית לפעוטות ולתרגל את המשחקים ביחד עם הילדים.
סיפור לפני השינה- במקום לספר לילדים סיפור לפני השינה בעברית, רכשו כמה ספרים מדליקים באנגלית… תמונות של חיות, צבעים, ספרים שמשמיעים קולות, זו דרך מעשירה שעוזרת לבסס את ניצני השפה האנגלית.

בנוסף,כאשר מדברים לילדים בעברית, ניתן ללמד אותם גם את הורסיה האנגלית בין אם זה בזמן ארוחת הערב, המקלחת, הטקס שלפני השינה, כשמלבשים לגן בבוקר וכדומה…