דיבור בבית בשפה האנגלית

ילדים הם כמו ספוג כך אומרים. ככל שמלמדים אותם יותר דברים כבר מגיל צעיר, כך זה תורם לחיזוק היכולות הקוגנטיביות שלהם, שיפור הזיכרון, תורם לכישורים חברתיים ויחד עם זאת נותן להם כלים וידע. כידוע, ידע הוא כוח, במיוחד בעולם תחרותי כמו שלנו.

כידוע, אחד התחומים הכי חשובים לחיזוק אצל הילדים הוא ידיעת השפה האנגלית. יש המון דרכים להשריש את השפה בקרב הילדים שלנו כאשר אחת הדרכים היותר טובות לעשות זאת היא פשוט לדבר איתם את השפה בבית כמה שיותר מוקדם. כמובן שברוב הבתים בישראל, שפת האם היא השפה העברית, ובכל זאת ניתן לשלב את השפה האנגלית בכל מיני סיטואציות של היום יום…

הנה כמה דרכים לעשות זאת…
בחרו סיטואציה אחת בכל יום בה אתם מדברים רק אנגלית – למשל, ניתן להחליט שביום ראשון ”עושים מקלחת באנגלית“, ביום שני ארוחת הערב מתקיימת רק באנגלית, בשלישי משחקים במשחק קופסא באנגלית, ברביעי מכינים עוגה באנגלית, בחמישי עושים סדר בבית רק באנגלית ובשישי מבשלים לקראת יום שבת באנגלית. בשבת, אפשר להחליט שאת הטיול או הבילוי המשפחתי בים, עושים גם כן – רק באנגלית. שיטה זו עוזרת להעשיר את אוצר המילים של הילדים, בכל פעם בשפה אחרת.
סיפור לפני השינה – ניתן לשלב במהלך השבוע סיפור לפני השינה באנגלית. דרך התמונות והציורים, הילדים גם כן יכולים ללמוד את השפה.
שמיעת מוזיקה – כשאתם מאזינים למוזיקה בבית, הקפידו שגם השפה האנגלית תהיה חלק מהחוויה המוזיקלית. תוכלו לספר לילדים על להקות וזמרים מוכרים שאתם אוהבים כמו ביטלס, אר אי אם, קולד פליי ודרך השירים ללמד את הילדים את השפה.
ראשי תפריט צד