לימוד אנגלית באמצעות מורה אחד על אחד

הורים רבים מתלבטים לגבי מה הדרך הטובה והמוצלחת ביותר ללמד את ילדהם אנגלית. יש המון שיטות שבאמצעותן ניתן להעביר לילדים את הבסיס של השפה, להעשיר את אוצר המילים כאשר אחת הדרכים היותר טובות לעשות את זה היא באמצעות לימוד אנגלית בשיטה ”אחד על אחד“.

שיטה זו נחשבת לידועה לא רק במקצוע האנגלית, אלא במקצועות רבים אחרים והוכיחה את עצמה פעמים רבות. אז מה זה בעצם זה אומר? בשיטה זו, מגיע התלמיד אל המורה או המורה אל בית התלמיד ומתחילים את תהליך הלמידה בהתאם לרמה של התלמיד. ברוב המקרים, מומלץ לקיים שיעור אחד באורך של שעה, אלא אם כן התלמיד צעיר מאוד (מתחת לגיל 6) ואז ההמלצה היא לקיים שיעור של חצי שעה.

את הרמה קובעים לפי תרגילים מסוימים שהמורה בוחר לעשות עם התלמיד כמו למשל מתן קטע קריאה בסיסי, שאלות על קטע שמיעה לו התלמיד מאזין ליד המורה, תרגילים שיש בחוברות לימוד כמו למשל למתוח קו מהמילה באנגלית לציור המתאים, להקיף את המילה הנרדפת למילה שמוצגת ועוד…

בשיעורים הבאים תהליך הלמידה יתבצע בשלבים תוך התמקדות במקומות בהם התלמיד חש קושי לצד לימוד דברים חדשים.

מהם יתרונות השיטה?

  1. יחס אישי – אחד היתרונות הבולטים ביותר הוא היחס האישי שהתלמיד מקבל מהמורה. בשונה מקבוצה, למורה יש רק מישהו אחד שהוא מתמקד בו ולכן הוא יכול להתאים את תכנית הלימוד לתלמיד בצורה הכי מדויקת שאפשר.
  2. ביטחון עצמי – מכיון ויש יחס אישי, המורה יכול לחזק את הבטחון של התלמיד בעיקר במקומות בהם הוא חזק ולעבוד איתו על המקומות שיותר חלשים אך בצורה שלא תפגע בו אל להיפך, תחזק אותו.
  3. התקדמות לפי הקצב – אחד החסרונות של עבודה בקבוצה הוא שכאשר יש ילד שמתקשה במשהו מסוים, זה יכול לפגוע גם בו וגם בהתקדמות של שאר הקבוצה. בשיטה אחד על אחד מתקדמים בהתאם לקצב האישי של הילד וזה כמובן יתרון אדיר.