לימוד אנגלית לילדים – מתי כדאי להתחיל?

כולנו יודעים כי אנגלית נחשבת לשפה השניה החשובה ביותר אחרי עברית. הורים רבים מעוניינים להתחיל ללמד את ילדם אנגלית כבר בגיל צעיר בין אם זה על ידי חשיפה לתכניות ילדים מצוירות באנגלית, קריאת ספרי ילדים, לימוד מילים בסיסיות כמו שמות של בעלי חיים, צבעים וכדומה ושואלים את עצמם באיזה גיל כדאי להתחיל.

ובכן, זה מאוד תלוי. למשל, אצל ילדים שגדלים בבית דו לשוני, כלומר שאחד ההורים דובר את השפה בתור שפת אם, ניתן להתחיל ללמד ולדבר את השפה בשוטף כבר מגיל ינקות, ממש כמו שמדברים עם התינוק בעברית. לעומת זאת, אצל ילדים שזו לא נחשבת שפת אם, אפשר להתחיל ללמד את השפה כבר מגיל 4.

אז מהם היתרונות של לימוד אנגלית, כבר מגיל צעיר…

מסייע בחיזוק הביטחון העצמי
מסייע למנוע מצב של מחסום שפה בשלבים מאוחרים יותר של ההתפתחות
מסייע בשיפור ההישגים בבית הספר
מסייע בעיצוב האופי ומתן גישה נכונה
מסייע לשפר את היכולות החברתיות
תורם לפיתוח המחשבה והאינטליגנציה

וזו רק רשימה חלקית כמובן… ככל שמתחילים ללמד אנגלית בשלב מוקדם יותר, כך לילד יהיה קל יותר לאמץ את אוצר המילים לחיקו. יש המון דרכים ללמד ילדים אנגלית בין אם זה בבית ניתן למשל לשתף את הילד וליצור משחקי מילים באנגלית בתוך הבית, זו דרך נפלאה ללמד את השפה בצורה מהנה וכייפית.

ניתן גם לחשוף את הילד לאוצר מילים חדש בכל שבוע, קריאת ספרים, צפיה בטלוויזיה ואפילו שימוש באפליקציות ייעודיות ובין אם באמצעות מסגרת מתאימה כמו למשל חוג מוזיקה באנגלית, חוג יצירה או בישול באנגלית, קורס לילדים באנגלית.