קריאת סיפור לפני שינה באנגלית

מחקרים רבים נעשו על היתרונות שבקריאת סיפור לפני השינה לילדים. בין השאר, לקריאת סיפור לפני השינה יש השפעה מרגיעה על הילד והיא חלק כייפי לו הילדים מחכים, משהו כחלק בלתי נפרד מטקס השינה. בנוסף, הקראת סיפור לפני השינה תורמת לקשר הרגשי בין בני המשפחה, מחזקת את הביטחון של הילדים ותורמת רבות להתפתחות השפה. אז אם להקראת סיפור לפני השינה יש כל כך הרבה יתרונות, למה לא ליישם את התהליך גם על לימוד שפה נוספת והחשובה מכולן – אנגלית.

מאיזה גיל אפשר ללמד ילדים אנגלית?


ובכן, הדעות חלוקות לכאן ולכאן. בעוד יש הורים אשר מאמינים כי ניתן להתחיל ולהשריש את ניצני השפה כבר בגיל 0, אחרים טוענים שקודם כל על הילד להבין וללמוד את השפה העברית שהיא שפת האם ורק אחר כך לעבור לאנגלית בגילאים 4-6. לא משנה לאיזו קבוצה אתם שייכים, תוכלו להקריא לילדים סיפור לפני השינה באנגלית לפני השינה וכך לשפר את אוצר המילים שלהם בשפה ולפתח את היכולות שלהם בשלב מאוחר יותר.

איך מתחילים?


בהתחלה, בעיקר כאשר הילדים קטנים מאוד, מומלץ שלא לקרוא סיפור שלם, אלא דווקא לתאר את מה שרואים בתוך הספר בין אם זה צבעים, טבע, בעלי חיים ולהסביר לילדים איך אומרים כל דבר באנגלית. מומלץ לחזור על אותו ספר במשך שבוע ורק אז להחליף. אם הילדים גדולים יותר, בהחלט ניתן להתחיל בקריאת ספרים קצרים ולאט לאט לעבור לספרים מעט יותר ארוכים. היום יש גם ספרי משחק שפחות מומלצים לפני השינה אבל בהחלט ניתן לשלב אותם תוך כדי משחק על השטיח או על משטח ההפעלה, בתוך האמבטיה וכדומה…