3 שיטות ללימוד ילדים את השפה האנגלית

הורים רבים מחפשים את המסגרת או השיטה הטובה ביותר לחשוף את הילדים שלהם לשפה האנגלית כמה שיותר מוקדם. בחרנו לספר לכם על 3 שיטות ללימוד ילדים את השפה האנגלית.

שיטה ראשונה: מגזינים לפי גיל ולפי דרגת הבנה

היום ניתן להירשם למגזינים מגוונים עם כל מיני תחומי עניין כמו בעלי חיים וטבע, ספורט אתגרי, בישול וכדומה באנגלית. את המגזינים ניתן להזמין בהתאם לגיל של הילד ובהתאם לרמה שלו באנגלית וליכולת ההבנה שלו. היתרונות של שיטה זו היא ששיטה זו מעודדת עצמאות, כלומר הילד בעצמו יודע שהוא מתחייב לעיין במגזין וללמוד ממנו. בנוסף, האפשרות להתאים את המגזין ליכולות של הילד ולתחומי העניין שלו מעלים את הסיכוי שהוא אכן יביע בו עניין.

החיסרון של זה בא לידי ביטוי אולי מצד אחד בעלות הגבוהה יחסית ומצד שני יש ילדים שזה פחות מתאים לאופי שלהם ואז אנחנו ההורים, נהייה חייבים לשבת עם הילד בעצמנו, לעבור איתו על החומרים במגזין, מה שלא תמיד מתאפשר מבחינת זמנים.

שיטה שנייה: מורה פרטי אחד על אחד ולימוד אנגלית

אחת השיטות הנפוצות ואולי המוכחות כטובות ביותר היא שיטה של לימוד אנגלית ”אחד על אחד“. בדרך זו התלמיד עובר עם מורה בצורה של שיעור פרטי. היתרונות בשיטה זו הם שאפשר בעצם להתאים את הרמה באופן ספציפי ולהתקדם עם התלמיד שלב אחר שלב לפי הקצב שלו ולפי ההבנה שלו. דרוש תרגול עצמאי בבית והכנת שיעורים שאולי זה חיסרון ויש גם את העניין הכלכלי. שיעור עם מורה טוב לאנגלית נע בין 80-150 שקלים לשעה.

שיטה שלישית: חוג בקבוצה

שיטה זו מאפשרת אינטרקציה עם עוד ילדים שחולקים משהו משותף. חוג בקבוצה מהווה יתרון בכך שניתן לבחור את החוג לפני הרמה של הילד מצד אחד אבל חיסרון במקרה שהילד לא מצליח לעקוב אחרי הקצב של הקבוצה ואז הוא יכול לפתוח פער וגם להרגיש לא שייך או להרגיש שהוא מעכב את כולם.

לסיכום, לפני שבוחרים את השיטה הנכונה, חשוב להכיר את האופי של הילד, להבין את היתרונות אל מול החסרונות של כל שיטה ורק אז להחליט.