תוצאות בתמורה לפרסים

מזל טוב! הילד או הילדה שלכם התחילו ללמוד אנגלית בבית הספר וזו באמת הזדמנות נפלאה לשפר את השפה ולהשריש בהם את יסודותיה בצורה טובה שתשרת אותם בהמשך הדרך.

השאלה אותה הורים רבים שואלים את עצמם היא האם כדאי לצ‘פר את הילדים, יש יכנו את זה ”לשחד“ אותם עם פרסים מכל מיני סוגים בתמורה להצלחה שלהם, לתוצאות טובות במבחנים, הכנה של שיעורי בית וכדומה.

אז נכון! אנגלית זה חשוב ובידיעת השפה יש המון המון יתרונות בין אם זה חיזוק הבטחון העצמי של הילד, היכולות והמיומנויות של הילדים לטווח הארוך מצד אחד ובין אם יתרונות הקשורים לעתיד שלהם בבית הספר, בחטיבה בתיכון וכן גם אחרי זה בצבא ולאחר השירות. אנגלית היא ללא כל ספק השפה הכי חשובה אחרי עברית וידיעתה תשרת את הילדים במגוון של היבטים ותחומים. יחד עם זאת, גם אם עכשיו הישגים גבוהים יכולים להתפרש כמשהו טוב וכהצלחה, יכול מאוד להיות ששיטת הפרסים איננה מומלצת לא בהיבט הזה ולא באופן כללי. הילדים יכולים לפרש את זה בצורה שלילית, כאילו אנחנו ההורים ”קונים“ את ההצלחה שלהם וזה לא תמיד הדבר הכי מומלץ.

אז מה כן אפשר לעשות?


הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא פשוט לדבר עם הילדים בגובה העיניים ולהסביר להם את החשיבות של ההצלחה שלהם בתחום זה. אפשר לתת לילדים כל מיני דוגמאות על איך ידיעה של השפה האנגלית בכל היבטיה: קריאה, כתיבה ודיבור יסייעו להם במהלך החיים.

בנוסף, אפשר לשבת עם הילדים אחר הצהריים, להכין איתם את שיעורי הבית, לשלב פעולות נוספות בבית או בחוץ שישדרגו את השפה ואת ההישגים שלהם בבית הספר, בין אם זה בחוג באנגלית, הרשמה למגזין שמגיע הביתה באנגלית וכדומה…